Jste zde

Domů » Vnitrozemí

Santiago de los Caballeros

Santiago de los Caballeros a tabák

Dominikánská republika - Santiago de los Caballeros

Uprostřed úrodného údolí Cibao, vhodného pro pěstování snad všech druhů plodin, se rozkládá provincie Santiago de los Caballeros. Tvoří průmyslové centrum celé Dominikánské republiky.

Její hlavní město, nesoucí stejný název jako je název provincie, je druhým nejdůležitějším městem v zemi. Jedná se o město mezinárodního významu a to zejména díky jeho proslulým tabákovým výrobkům, které mají nejen dlouhou tradici, ale především dobré jméno i daleko za hranicemi republiky.

Santiago de los Caballeros - historie a pamětihodnosti

Santiago de los Caballeros - historie a pamětihodnosti

Vzhledem k tomu, že Dominikánci při mluvení rádi šetří svůj čas, je Santiago de los Caballeros nazýváno zkráceně "Santiago". I my se tedy přidáme k tomuto zvyku.
Santiago bylo založeno roku 1504 Bartolomějem, bratrem objevitele Kryštofa Kolumba. Původní místo, kde bylo město založeno, se však oproti dnešní poloze města Santiago nachází přibližně o 10 km dále na sever. První Santiago bylo totiž v roce 1562 úplně zničeno zemětřesením. Pokud máte zájem, jsou v dnešním místě Jacagua ještě k vidění zbytky starého města.

Santiago de los Caballeros - zábava

Santiago de los Caballeros, Dominikánská republika

Vedle návštěvy pamětihodností ve městě Santiago de los Caballeros pro vás bude jistě pěkným zpestřením i procházka po Calle del sol, což je "Sluneční ulice", kde neustále probíhá nějaká zajímavá zábava. Jako ve všech velkých městech Dominikánské republiky, i zde najdete spoustu obchodů, četné restaurace, bary a diskotéky. Nudit se zde rozhodně nebudete.

Santiago de los Caballeros - 2.díl

El Monumento a památník v Santiagu v Dominikánské republice

Druhé největší město Dominikánské republiky je krátce nazýváno také Santiago. Město je v celé Dominikánské republice považováno za metropoli doutníků a rumu. Městem prochází hlavní silniční tah Duarte, vedoucí ze Santo Dominga do Monte Christi.

Santiago de los Caballeros

Santiago de los Caballeros - městská ulice

Santiago de los Caballeros je druhým největší městem Dominikánské republiky. Nachází se na severu země v úrodném údolí Cibao. Má přibližně 556 tisíc obyvatel, rozlohu 75 km², je hlavním městem provincie a sídlem arcibiskupství. Městem protékají řeky Rio Norte a Arroyo de Guarabo.

Jsme na Facebooku

Juan Dolio

17.07.2018 - 04:00

Light rain showersEast, Gentle breeze, 4.1 m/s26°C

0.4 mm srážek

Tlak: 1018.0 hPa

Playa Dorada

17.07.2018 - 04:00

FairEast-southeast, Light breeze, 3.3 m/s25°C

0 mm srážek

Tlak: 1018.5 hPa

Punta Cana

17.07.2018 - 05:00

Clear skyEast, Gentle breeze, 4.0 m/s26°C

0 mm srážek

Tlak: 1018.3 hPa

Santa Bárbara de Samaná

28.01.2014 - 05:00

FairEast, Gentle breeze, 4.2 m/s24°C

0.3 mm srážek

Tlak: 1016.0 hPa

Předpověď počasí na yr.no.