Jste zde

Domů

Vnitrozemí

Bani a zajímavosti

Bysta Máxima Gómeze
Autor: Maya83

Bani je malé a klidné městečko v jihozápadní části Dominikánské republiky, vzdálené asi 65 km od hlavního města Santo Domingo. Založeno bylo teprve v roce 1764 přistěhovalci z Kanárských ostrovů.

Dnes se vyznačuje četnými barevnými dřevěnými domky, z větší části postavené v koloniálním stylu, které místu dávají zvláštní kouzlo. Své jméno toto provinční městečko získalo podle slavného indiánského náčelníkai (kazika) jménem Baní.

Návštěva Higüey

Dominikánské město Higuey a katedrála
Autor: Vilseskogen

Higüey, celým názvem Salvaleón de Higuey, je hlavním městem provincie La Altagracia a významné poutní místo pro celou karibskou oblast. Zároveň je to sedmé největší město v Dominikánské republice s přibližně 150 tisíci obyvateli.

Město založil v roce 1494 španělský conquistador (dobyvatel Nového světa) Juan de Esquivel, představuje tak jednu z nejstarších osad v celé dnešní Dominikánské republice. V řeči Taínů znamenal název města "Místo, kde vychází slunce“.

Návštěva Guayabalu

Dominikánská republika a městečko Guayabal

Guayabal je malé město s přibližně 3 tisíci obyvateli v provincii Azua v Dominikánské republice. Nachází se v nadmořské výšce 725 metrů u ústí Arroyo Guayabalu do řeky Rio Cueva. Kolem řeky Arroyo se dostanete po cestě do města Constanza, kterou mezek zvládne za 3 - 4 hodiny. Terénním automobilem se cesta dá ujet za méně než 2 hodiny.

Město a provincie El Seibo

Dominikánská republika a provincie El Seibo
Autor: edhi

El Seibo de la Cruz leží ve východní části Dominikánské republiky, 50 km severozápadním směrem od Higüey a je s přibližně 63 tisíci obyvateli hlavním městem stejnojmenné provincie. Tato provincie patří k těm prvním provinciím, o kterých jsou nejstarší historické zmínky, co se týče Dominikánské republiky.

Historie

Jarabacoa a Pico Duarte

Jarabacoa je město v Dominikánské republice v provincii La Vega, asi 30 kilometrů jihovýchodně od od hlavního města provincie Concepción de la Vega. Leží v nadmořské výšce 600 metrů, a díky tomu se sem nastěhovalo mnoho Dominikánců, protože zdejší klima je výrazně příjemnější než v jiných oblastech země.

Město je díky své poloze a celkovému obrazu místní krajiny občas nazýváno také "Švýcarskem Dominikánské republiky".

Návštěva San Francisca de Macoris

Město San Francisco de Macoris - kostel

San Francisco de Macoris, třetí největší město v Dominikánské republice, se nachází asi 200 km severně od města Santo Domingo a 140 km jihovýchodně od města Puerto Plata, na severovýchodě ostrova.

Toto hlavní město provincie Duarte bylo založeno v roce 1778 a historicky bylo jedno z nejvíce politicky aktivních měst v zemi. Svůj název získalo podle svatého Františka (španělsky Francisco), patrona františkánského řádu.

První obyvatelé obce byli obchodníci a zemědělci, nárůst počtu obyvatel následoval zejména díky sociálně a politicky pronásledovaným uprchlíkům.

Stránky

Jsme na Facebooku

Juan Dolio

17.07.2018 - 04:00

Light rain showersEast, Gentle breeze, 4.1 m/s26°C

0.4 mm srážek

Tlak: 1018.0 hPa

Playa Dorada

17.07.2018 - 04:00

FairEast-southeast, Light breeze, 3.3 m/s25°C

0 mm srážek

Tlak: 1018.5 hPa

Punta Cana

17.07.2018 - 05:00

Clear skyEast, Gentle breeze, 4.0 m/s26°C

0 mm srážek

Tlak: 1018.3 hPa

Santa Bárbara de Samaná

28.01.2014 - 05:00

FairEast, Gentle breeze, 4.2 m/s24°C

0.3 mm srážek

Tlak: 1016.0 hPa

Předpověď počasí na yr.no.