Jste zde

Domů » Vnitrozemí

Concepcion de la Vega

Concepcion de la Vega - historie a zajímavosti

Ruiny původního města La Vega Vieja
Autor: Ken_Mayer

Concepcion de la Vega (zkráceně jen La Vega) je hlavním městem provincie La Vega. Město leží nedaleko ruin původního města La Vega Vieja, které bylo po městu La Isabela druhým evropským sídlem v Americe. Bylo založeno vedle pevnosti Nuestra Sefiora de la Concepción, kterou nechal v roce 1495 postavit Kryštof Kolumbus po vítězství nad indiánským kmenem Taiunů.

La Vega, 2. část

La Vega - karnevalové kostýmy

Karnevaly jsou v Dominikánské republice velkým důvodem k oslavám. Město La Vega má jeden z nejbarevnějších karnevalů a již tradičně i nejhezčí masky v celé zemi. Všude můžete cítit radost ze života. Všechny problémy, jak sociální tak i hospodářské, jakoby na těch pár dní zmizely ze světa. Jediné, co je možné v ulicích spatřit, jsou nádherně tančící lidé v úžasných kostýmech, kteří se umějí radovat ze svého života.

La Vega, 1. část

Dominikánská republika - část města La Vega

Historie města La Vega (celým názvem Concepción de La Vega) sahá až do roku 1495, kdy Kryštof Kolumbus přistál u břehů města Guaricano, kde vládl Kazike Guarionex. Kolumbus v té době získal již po třetí povolení stavět na americkém kontinentě. Při stavbě jedné vily však došlo k neočekávanému vzrušení, kdy zde bylo nalezeno zlato. Tento nález okamžitě způsobil, že se klidné místo proměnilo v rušné. Říká se také, že právě zde byla poprvé vysazena cukrová třtina.

La Vega - Santo Cerro

Dominikánská republika, vnitřek kostela na kopci Santo Cerro
Autor: Bracuta

Na Santo Cerro - Svatém kopci, můžete obdivovat nejkrásnější kostel Dominikánské republiky, kostel Las Mercedes, ke kterému se váže pěkná pověst. 25. března 1495 proběhly na Santo Cerro úporné boje mezi lidmi Diega Kolumbuse a kmenem Taino. Během boje prý Kolumbus na vrcholu kopce vztyčil dřevěný kříž a když se Tainové pokoušeli tento kříž srazit, zjevila se za křížem Panna "de las Mercedes". Domorodci se polekali a dali se na útěk. Říká se, že tuto bitvu vyhrál Kolumbus s pomocí Matky Boží.

La Vega - historie

Město La Vega s kostelem v Dominikánské republice

Kostel La Vega Vieja, po kterém dnes můžete vidět jen zbylé ruiny, pochází z doby vlády Diega Kolumba. Svého času zde sloužil mše "Misa Nueva" otec Padre Fray Batolome.

Concepcion de la Vega

Santo Cerro - kostel

Concepción de la Vega se nachází ve vnitrozemí Dominikánské republiky, v blízkosti velice staré kolonie La Vega v údolí Cibao. Město bylo založeno Kryštofem Kolumbem, již v roce 1495. Má asi 100 tisíc obyvatel a je hlavním centrem karnevalu.

Krátce po založení města sem přišlo mnoho španělských přistěhovalců, kteří byli vábeni zlatou horečkou a město nabralo rychlý rozvoj. Brzy se však zásoby zlata vyčerpaly a spousta obyvatel z města odešla. Krátce na to bylo město zničeno zemětřesením a následně znovu vybudováno.

Jsme na Facebooku

Juan Dolio

17.07.2018 - 04:00

Light rain showersEast, Gentle breeze, 4.1 m/s26°C

0.4 mm srážek

Tlak: 1018.0 hPa

Playa Dorada

17.07.2018 - 04:00

FairEast-southeast, Light breeze, 3.3 m/s25°C

0 mm srážek

Tlak: 1018.5 hPa

Punta Cana

17.07.2018 - 05:00

Clear skyEast, Gentle breeze, 4.0 m/s26°C

0 mm srážek

Tlak: 1018.3 hPa

Santa Bárbara de Samaná

28.01.2014 - 05:00

FairEast, Gentle breeze, 4.2 m/s24°C

0.3 mm srážek

Tlak: 1016.0 hPa

Předpověď počasí na yr.no.