Jste zde

Domů

Puerto Plata sever

Cabarete a pláž

Dominikána - pláž Playa Cabarete
Autor: "celine"

Letovisko Cabarete se nachází v severní části Dominikánské republiky, jen pár kilometrů východně od Sosúy a 20 minut východně od Puerto Plata.

V Cabarete narazíte také na krásné pláže, které se zde vyskytují téměř podél celého severního pobřeží. Okolí je dobře známé především surfařům, protože toto místo je právem označováno za jeden z nejlepších surfařských rájů na světě. V roce 1987 zde založili první školu windsurfingu.

Návštěva Ria San Juanu

Dominikánská pláž u města Rio San Juan

Rio San Juan je městečko na severním pobřeží Dominikánské republiky, v provincii María Trinidad Sánchez. Rozkládá se přímo u pobřežní komunikace vedoucí z letoviska Puerto Plata do místa Nagua.

K místním turistickým zajímavostem patří laguna Gri-Gri a v blízkosti ležící pláže Playa Grande a Playa Caletón východním smětem, a Bahía Esmeralda a Playa Ermita západním směrem.

Zajímavosti Puerto Plata

Puerto Plata s pevností San Felipe

Puerto Plata (v překladu Stříbrný přístav), je město a administrativní centrum stejnojmenné provincie na severu Dominikánské republiky. Jeho celý oficiální název zní San Felipe de Puerto Plata. Město má asi 130 000 obyvatel a je jedním z nejvýznamnějších přístavních měst v Dominikánské republice.

Oblast kolem města je celá pokrytá hustou vegetací a je kopcovitá. Na východě se pěstuje cukrová třtina pro místní továrnu na výrobu rumu.

Město Samaná

Dominikánská republika a město Samaná
Autor: elementality

Samaná je město a administrativní sídlo ve stejnojmenné provincii, ve východní části Dominikánské republiky. Celý název města je Santa Barbara de Samaná a má asi 40 tisíc obyvatel.

Město bylo založeno roku 1756 a v roce 1946 jej zcela zničil požár, neboť při jeho výstavbě bylo použito z velké části dřevo.

Cabarete a zajímavosti

Řeka Río Yásica v Dominikánské republice

Do letoviska Cabarete na severním pobřeží země jezdí mnoho surfařských nadšenců, a to jak z Ameriky, tak i z Evropy. Místo má proto díky těmto surfařům mladou "hippies" image.

Kromě vodních sportů si můžete v Cabarete dosytosti užít také jiné sportovní činnosti, jako např. jízdu na horském kole, jízdu na koni (na pláži nebo v horách), potápění, golf, paintball nebo canyoning.

Cabarete a vodní sporty

Windsurfista u pobřeží dominikánského městečka Cabarete

Cabarete je malé městečko na severním pobřeží Dominikánské republiky. Patří k provincii Puerto Plata a nachází se asi 40 km východně od stejnojmenného města Puerto Plata a 25 km od mezinárodního letiště.
Najdete ho přímo u dálnice "Autopista 5", vedoucí souběžně s pobřežní hlavní silnicí z Puerto Plata na Rio San Juan, silnice v centru letoviska má vzhled ouška jehly. Jen "pár metrů" odtud se rozprostírají dvě laguny, Laguna de Cabarete a Laguna de Goleta, které byly vyhlášeny přírodními rezervacemi, a proto nejsou turistům volně přístupné.

Stránky

Jsme na Facebooku

Juan Dolio

17.07.2018 - 04:00

Light rain showersEast, Gentle breeze, 4.1 m/s26°C

0.4 mm srážek

Tlak: 1018.0 hPa

Playa Dorada

17.07.2018 - 04:00

FairEast-southeast, Light breeze, 3.3 m/s25°C

0 mm srážek

Tlak: 1018.5 hPa

Punta Cana

17.07.2018 - 05:00

Clear skyEast, Gentle breeze, 4.0 m/s26°C

0 mm srážek

Tlak: 1018.3 hPa

Santa Bárbara de Samaná

28.01.2014 - 05:00

FairEast, Gentle breeze, 4.2 m/s24°C

0.3 mm srážek

Tlak: 1016.0 hPa

Předpověď počasí na yr.no.