Jste zde

Domů

Pláže

Pláž Playa Cabarete

Dominikánská republika - pláž Playa Cabarete

Pláž Playa Cabarete se nachází na severním pobřeží Dominikánské republiky, kde vane silný vítr. Je proto velmi oblíbená zejména u kitesurfařů. Playa Cabarete se nachází na okraji města, v jejím okolí rostou krásné tropické palmy.

Letovisko Boca Chica

Boca Chica leží v Dominikánské republice a má kolem 22 tisíc obyvatel.

Nachází se asi 30 kilometrů východně od hlavního města Santo Domingo.

Právě blízkost Santo Dominga i mezinárodního letiště učinily z města velmi oblíbenou turistickou destinací.

Bohužel se ale musíte smířit se skutečností, že je tato bývalá rybářská vesnička dnes doslova přeplněna davy turistů, hotely, restauracemi a plážovými prodejci.

Cabarete a pláž

Dominikána - pláž Playa Cabarete
Autor: "celine"

Letovisko Cabarete se nachází v severní části Dominikánské republiky, jen pár kilometrů východně od Sosúy a 20 minut východně od Puerto Plata.

V Cabarete narazíte také na krásné pláže, které se zde vyskytují téměř podél celého severního pobřeží. Okolí je dobře známé především surfařům, protože toto místo je právem označováno za jeden z nejlepších surfařských rájů na světě. V roce 1987 zde založili první školu windsurfingu.

Návštěva Ria San Juanu

Dominikánská pláž u města Rio San Juan

Rio San Juan je městečko na severním pobřeží Dominikánské republiky, v provincii María Trinidad Sánchez. Rozkládá se přímo u pobřežní komunikace vedoucí z letoviska Puerto Plata do místa Nagua.

K místním turistickým zajímavostem patří laguna Gri-Gri a v blízkosti ležící pláže Playa Grande a Playa Caletón východním smětem, a Bahía Esmeralda a Playa Ermita západním směrem.

Las Galeras

Las Galeras - pláž

Malá rybářská vesnička Las Galeras se nachází na nejzazším konci poloostrova Samaná v Dominikánské republice. Leží přímo u zálivu Bahia de Rincon, který na západě rámuje mys Cabo Cabron a na východě Cabo Samana. Ještě před 20 lety osamělá vesnice je dnes malým letoviskem daleko od masové turistiky.

Obvyklými dopravními prostředky tu jsou motocyklové taxíky "motoconcho". Funguje tady také soukromá i veřejná taxislužba. Cenu za tyto služby byste si měli v každém případě dojednat předem.

Provincie Peravia

Peravia - okolí města
Autor: felicidade

Peravia je jednou z 32 provincií v Dominikánské republice. Byla vytvořena 23. listopadu 1944 a nejdříve byla pojmenována Provincia de Bani a posléze José Trujillo Valdez. Její současný název Peravia se užívá od 29. listopadu 1961 podle stejnojmenného údolí, kde se nachází i hlavní město provincie. V roce 2002 byla část provincie oddělena, a její nově vytvořená část má název San José de Ocoa.

Stránky

Jsme na Facebooku