Jste zde

Domů

Dominikánská republika v kostce

Resort, Dominikánská Republika

Kdo by neznal ty nádherné obrázky z televize, filmu a reklamy? Nekonečně dlouhé a bílé písečné pláže, azurově modré moře a kokosové palmy houpající se v mírném větru.

To všechno můžete na vlastní oči vidět v Dominikánské republice! Tento rajský ostrovní stát na okraji Karibiku s přístupem k Atlantiku má vše, co si jen může Středoevropan při své zasloužené dovolené přát.

Na pobřeží panuje tropické klima s vysokou vlhkostí. Průměrná teplota se pohybuje kolem 27 stupňů a i v zimním období teploměr nikdy neklesne pod 15 stupňů. Ve vnitrozemí najdete nejvyšší hory v Karibiku s vrcholem Pico Duarte (3 175 m) a deštné pralesy.

Dominikánská republika sousedí na ostrově Hispaniola s republikou Haiti. Hlavním městem je Santo Domingo, kde žijí asi 2 miliony obyvatel.

Úředními jazyky jsou španělština a haitská kreolština, ale vzhledem k silnému vlivu USA se zde bez problémů domluvíte i anglicky s přátelskými místními obyvateli.

Nabídka aktivit pro všechny věkové skupiny je Dominikánské republice opravdu velká. Na pobřeží Karibiku si můžete vyzkoušet různé vodní sporty, od šnorchlování přes kitesurfing a windsurfing, až po plachtění či vodní lyžování. A je třeba zdůraznit, tento malý ostrovní stát se stává čím dál více oblíbenější potápěčskou destinací. Obzvláště zajímavou místní atrakcí jsou od prosince do března velryby keporkaci v proslulém zálivu Samaná.

Ve vnitrozemí přichází na řadu ještě více dobrodružství. Rafting, jízda na horském kole, horolezectví anebo vysokohorská turistika slibují opravdové zážitky. Při cestě pěšky objevíte jeskyně, při plavbě lodí jednu z mnoha podzemních řek a s dobrou výbavou tak můžete prozkoumat podzemí.

Těm, co mají rádi klid a ticho, jsou v Dominikánské republice určeny osamocené pláže, romantické západy slunce a kulturní nabídka starých měst s jihoamerickou atmosférou.

A naopak ti, co mají rádi ruch a zábavu, se jistě rádi vydají po náročném dni do jednoho z klubů nebo barů. Místní hospůdky a podniky jsou známé svojí karibskou nevázaností a především vynikajícími tropickými koktejly.

Pro tuto latinskoamerickou zemi jsou samozřejmě typické barevné karnevalové oslavy. Zejména každoroční masopustní karneval kolem 27. února láká mnoho turistů.

Stejně tak stojí za návštěvu i místní přírodní krásy. Mezi nejnavštěvovanější patří Lago Enriquillo, slané jezero ležící 300 metrů pod hladinou moře s jedinečnou flórou a faunou, nebo největší neporušený ekosystém v Karibiku, park Parque Nacional del Este.

I co se týče historie, má tento prázdninový cíl hodně co nabídnout. Playa Najayo vás zavede do oblasti s největší produkcí cukru na světě, kde můžete obdivovat starobylé ruiny cukrovaru z koloniálního období. Pokud chcete poznat jeden z opravdu slavných momentů v historii, navštivte ruiny obce La Isabela, první osady Kryštofa Kolumba v Novém světě. Než skutečně objevil Ameriku, skončil totiž v Dominikánské republice.

Pro milovníky koloniální architektury můžeme doporučit návštěvu města Santo Domingo. Bylo založeno bratrem Kryštofa Kolumba, Bartolomějem, v letech 1494-1498.

Jsme na Facebooku